Kontakt:


Vila Mistrovice

Mistrovice 107

Jablonné n. Orlicí

561 64


Rezervace na tel.:

+420 777 741 473


E-mail:

info@smetanuvstatek.czVýlety

Orlické hory nabízejí velké množství turistických, cyklistických i běžkařských tras. V regionu se nacházejí zajímavé kulturní i přírodní památky, takže o výlety do okolí rozhodně není nouze. Poznejte blíže východní Čechy, zamilujete si je.

Tvrz Orlice

Tvrz Orlice

Od roku 2012 vznikl na východě Čech nový turistický cíl, který svým návštěvníkům nabízí prohlídku opravené tvrze s originálním gotickým a renesančním sklepením, sbírkou zbraní, funkční knihtiskařskou dílnou a dalšími expozicemi. Po prohlídce se můžete občerstvit ve středověké krčmě.

Vzdálenost: 3,5 km / 5 min. autem

Tvrz Orlice

Muzeum řemesel - Letohrad

Muzeum řemesel  - Letohrad

Víte, co bylo prací kovotlačitele? Chcete poznat již skoro zapomenutá řemesla, jako jsou kolař, šindelář, bednář a mnoho dalších? Navštivte největší muzeum svého druhu v České republice, které je umístěno v památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Návštěvníci mohou vidět ukázku řemesel a živností z období let 1840 – 1930. Děti se budou moct podívat, jak vypadala školní třída před 100 lety a dospěláky třeba osloví vyřezávaný mechanický skanzen řemesel, pilnice se třemi funkčními katry nebo vozový park s historickými vozy.

Vzdálenost: 6 km / 10 min. autem

Muzeum řemesel

Kostel na Nanebevzetí Panny Marie v Neratově

Kostel na Nanebevzetí Panny Marie

Prožijte příběh obnovy historického poutního místa. Od 2. pol. 17 století údajně lákala poutníky do tohoto místa zázračná moc sošky Panny Marie a pramen vyvěrající u kostela. Během poutí sem přicházelo až na čtyři tisíce poutníků. Kostel byl 10. května 1945 zasažen protitankovou střelou Rudé armády, vyhořel a po odsunu německého obyvatelstva postupně zchátral. Naštěstí díky nedostatku financí neproběhla plánovaná demolice. Po roce 1989 začala záchrana této unikátní památky, jejíž součástí je i částečné prosklení střechy. Působivá atmosféra kostela a jeho pohnutá historie přitahuje mnoho poutníků i dnes.

Vzdálenost: 25 km / 25 min. autem

Kostel na Nanebevzetí Panny Marie

Rozhledna Suchý vrch

Rozhledna Suchý vrch

Příjemnou procházkou se můžete dostat k rozhledně Suchý vrch, která je součástí Kramářovy chaty. Betonová rozhledna tvarem připomínající hřib je vysoká 33 m. Z vyhlídky je možné pozorovat polské Soví hory, masiv Kralického Sněžníku, Jeseníky anebo i Krkonoše.

Vzdálenost: 18 km / 16 min. autem

Rozhledna Suchý vrchDělostřelecká tvrz Bouda

Dělostřelecká tvrz Bouda

Pokud se chcete dozvědět o zašlé slávě opevnění Československa, tak byste neměli opomenout návštěvu jedné z největší pevnostní stavby z 30. let 20. století, které jsou na území Česká republiky přístupné veřejnosti. Tvrz Bouda se řadí do Králické pevnostní oblasti, kde je postupně realizován největší projekt na záchranu a zpřístupnění unikátních vojensko-technických památek.

Vzdálenost: 18 km / 16 min. autem

Dělostřelecká tvrz Bouda

Penzion Smetanův statek